Odtańczyli poloneza na szczęście! (FOTO)

Maturzyści z powiatu świdnickiego zatańczyli poloneza, który już po raz piętnasty został zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych na świdnickim Rynku. Na szczęście!

Na sto dni przed maturą w piątek 11 stycznia w samo południe poloneza odtańczyli uczniowie z całego powiatu świdnickiego.

Ten wspólny taniec pod chmurką rozpoczął wielkie odliczanie do majowego egzaminu dojrzałości. Jak podkreślał prowadzący imprezę, Wojciech Skiślewicz, każdy, kto zatańczył poloneza w Rynku, maturę ma już w kieszeni.

Pomyślnego zdania egzaminu życzyli uczniom także władze miasta i powiatu, którzy kolejny rok z rzędu odtańczyli z młodzieżą przedmaturalny taniec w pierwszym rzędzie.

Organizatorem wydarzenia był tradycyjnie Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy. – Impreza organizowana na 100 dni przed maturą, jest oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży Powiatu Świdnickiego do egzaminu oraz formą integracji z mieszkańcami miasta – mówi Krzysztof Anklewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

Świdnicki Rynek na godzinę zamienił się w wielką salę balową. W przedmaturalnym tańcu oprócz uczniów uczestniczyli też dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele kultury, tancerze z zespołu „Krąg” oraz samorządowcy. Wszystkich oklaskiwali przejęci rodzice i zgromadzeni mieszkańcy.

W tym samym czasie polonez był tańczony w czterech powiatach partnerskich: w Kartuzach (Powiat Kartuski), w Łowiczu (Powiat Łowicki), w Zakopanem (Powiat Tatrzański) i w Świdnicy (Powiat Świdnicki).

Impreza odbyła się pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” przy wsparciu ze strony Świdnickiego Ośrodka Kultury. Na koniec Maria Skiślewicz dumnie stwierdziła, że „Świdnica tańcem stoi”, bo tak pięknie wszystko się udało, nawet łączenie w parach.

Osoby, które brawurowo wykonały wspólny taniec na szczęście, na zakończenie otrzymały tradycyjnie pamiątkowy dyplom z certyfikatem.

Redakcja „Wiadomości Świdnickich” tak jak co roku objęła wydarzenie patronem medialnym.

tekst/zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *