Ochotnicy lepiej wyposażeni

O zestaw ratowniczy PSP R1 wraz szynami Kramera, deskę ortopedyczną ze stabilizatorem i pasami, defibrylator oraz piłę ratowniczą wzbogacili się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy. Do przekazania wyposażenia doszło w siedzibie OSP przy ul. Głowackiego.

Zakup sprzętu możliwy był dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Ministerstwa Sprawiedliwości, a dokładnie z Fundusz Sprawiedliwości w wysokości 99% środków tj.: 13662 zł. Pozwoliło, to na doposażenie jednostki OSP w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i  wyposażenie medyczne, które służyć będzie strażakom ochotnikom z OSP Świdnica przy udzielaniu pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju akcjach ratowniczych. W jego skład wchodzi: zestaw ratowniczy PSP R1 wraz szynami Kramera, deska ortopedyczna ze stabilizatorem i pasami, defibrylator PHILIPS HeartStart FRx oraz piła ratownicza Stihl.  – Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu przekazanego nam wyposażenia. W naszych akcjach musimy, oprócz doskonałego przygotowania wypracowanego na szkoleniach, dysponować niezawodnym sprzętem, na który można liczyć za każdym razem. Często jego brak albo awaria może być tragiczna w skutkach – podkreśla Jan Kalinowski, prezes OSP Świdnica.

Dodatkowo miasto doposażyło zakupiony sprzęt w elementy, które stanowią integralną część defibrylatora PHLIPS i w znaczący sposób poprawią komfort pracy ratowników oraz osób poszkodowanych. Chodzi o specjalne elektrody przystosowane do ratowania niemowląt oraz dzieci, a także zestaw dodatkowych baterii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *