Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa mieszkańca powiatu nyskiego, który jadąc swoim autem zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze samochód osobowy marki Renault i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego policji.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia około godziny 06.50. – Świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie od 33-letniego mieszkańca powiatu nyskiego o ujęciu nietrzeźwego kierowcy samochodu. Policjanci udali się na ulicę Sprzymierzeńców w Świdnicy i zatrzymali wskazanego mężczyznę. Był to 61-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie 61-latka. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy – informuje st. sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Świdniccy policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy 33-latka, który uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy dalszą jazdę. Jego zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

1 thought on “Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

  1. Brawo! Pan Osiewała Jerzy z ulicy Kotlarskiej w Świdnicy także dzień w dzień pomyka na podwójnym gazie swoją Skodą. Może ktoś się nim również zainteresuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *