Obchody Święta Wojska Polskiego [FOTO/WIDEO]

Dziś w Świdnicy odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Tradycyjne rozpoczęła je Msza Święta w świdnickiej Katedrze.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest co roku 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w 1920 roku w trakcie wojny polsko-bolszewickiej.

Dziś o godzinie 13:00 obchody te w Świdnicy rozpoczęła uroczysta Msza Święta, odprawiona w Katedrze. Następnie, po przemarszu pod pomnik na pl. Grunwaldzkim, zgromadzeni goście odśpiewali Hymn Polski.

80 lat temu o tej porze Polska i Europa żyła strachem okropnej wojny, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku napaścią Niemiec hitlerowskich na nasz kraj – rozpoczął Tadeusz Bortnik, prowadzący uroczystość. – Wojsko Polskie walczyło na miarę swoich możliwości. 17 września 1939 roku uderzyli na nas Sowieci, którzy nigdy nie zapomnieli, jak przegrali w 1920 roku w słynnej Bitwie Warszawskiej. Żołnierze Wojska Polskiego spełnili rzetelnie swój patriotyczny obowiązek. Cześć Im za to, i chwała.

Po występach artystycznych młodzieży z MDK zgromadzeni samorządowcy, parlamentarzyści i goście złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”

Obchody Święta Wojska Polskiego w Świdnicy

Gepostet von ws-24.pl am Donnerstag, 15. August 2019

fot.: NB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *