Nowy radny zaprzysiężony

Na XXV Sesji Rady Gminy Marcinowice nowy radny uroczyście ślubował.

1-Nowy radny zaprzysiężony

Waldemar Krzyśków na środowej sesji złożył uroczyste ślubowanie, uzupełniając grono radnych Rady Gminy Marcinowice. Pan Waldemar był jedynym kandydatem w wyborach uzupełniających zarządzonych na 2 października br. Na co dzień jest również sołtysem wsi Strzelce.

Podczas sesji podjęto również uchwałę w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Marcinowice z organizacjami pozarządowymi i pomiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego oraz uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy na 2016 r.

Wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski przedstawił bieżące zadania inwestycyjne przeprowadzane w gmine.

Zakończone zostały prace na świetlicy w Białej i w Goli Świdnickiej, trwa remont na świetlicy wiejskiej w Zebrzydowie, rów w Wirkach jest w trakcie budowy. Gmina otrzymała promesę i będzie przystępowała do budowy drogi w Sadach – mówił wójt gminy.

Na koniec dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk poinformował radnych o organizowanym II Marcinowickim Turnieju Listopadowym z okazji święta Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada 2016 r. o godz.: 11:00 w Zespole Szkół w Marcinowicach. Do turnieju zaproszone są szkoły podstawowe Gminy Marcinowice oraz uczniowie klas I i II gimnazjów powiatu świdnickiego oraz Stowarzyszenia Gmin Ślężańskich.

Tak jak w ubiegłym roku, tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia w Urzędzie Gminy pojawi się betlejemskie światełko pokoju, po które każdy mieszkaniec będzie mógł przyjść – poinformował dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *