Nowy przetarg na autobusy

Drugie podejście do zakupu dziewięciu nowych autobusów dla Świdnicy wystartowało. Ukazało się właśnie ogłoszenie o przetargu na dostawę pojazdów.

Konieczność unieważnienia poprzedniego przetargu wynikała z faktu, że nie wpłynęła nań żadna oferta. To po części rezultat dużej ilości zleceń u producentów wywołany popytem podsycanym środkami z programów Unii Europejskiej.

– Na oferty będziemy czekać do 4 września – mówi Tomasz Kurzawa, prezes Zarządu MPK Świdnica – tak wielu pytań od oferentów, jak w unieważnionym przetargu, nie powinno być, bo uwzględniliśmy je w specyfikacji przetargowej. Zmieniliśmy wagi poszczególnych składników oferty i określiliśmy bardziej elastyczne terminy dostaw.

Miejski operator transportu publicznego oczekuje, że 6 autobusów typu SN otrzyma do końca maja 2018 roku premiując przy tej okazji 1 punktem każde 14 dni wcześniejszej dostawy. Pozostałe autobusy powinny stanąć na placu manewrowym MPK do końca czerwca przyszłego roku.

Podniesiono też wagi, jakie przy ocenie oferty przywiązywać się będzie do kwestii ekologicznych, warunków technicznych oraz warunków gwarancji. Zapytania można składać do 14 sierpnia.

Dziewięć nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskiej komunikacji to zasadniczy element projektu MPK Świdnica Sp. z o.o. zatytułowanego „Zakup niskoemisyjnych autobusów do obsługi linii komunikacyjnych na terenie miasta Świdnica oraz gmin Marcinowice i Świdnica” finansowanego ze środków UE z RPO dla Województwa Dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *