Nowy chodnik przy ulicy Kościuszki

Od kilku dni mieszkańcy ulicy Kościuszki mogą cieszyć się nowym chodnikiem. W pierwszej kolejności wykonano nowe oświetlenie uliczne, następnie chodnik z kostki brukowej betonowej na powierzchni ok. 1500 m2. Zmodernizowany ciąg pieszy zrealizowano po stronie nieparzystej od ulicy Wałbrzyskiej od numeru 1B do numeru 9 oraz pomiędzy ulicami Wałbrzyską i Adama Mickiewicza, po stronie parzystej.

Wniosek w sprawie remontu uszkodzonych fragmentów chodnika przy ul. Tadeusza Kościuszki złożył w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkaniec dzielnicy Zachodniej, Lucjan Dąbrowski. Ale mieszkańcy o remont postulowali od kilkunastu lat.

– Pomimo swojej choroby, pan Lucjan mocno zaangażował się w realizację tego przedsięwzięcia. Rozmawiał z mieszkańcami, zbierał podpisy i zachęcał do głosowania na ten właśnie projekt. 139 świdniczan wybrało więc to zadanie, niestety pan Dąbrowski nie doczekał się jego ukończenia, z powodu ciężkiej choroby zmarł. Jego postawa to doskonały przykład dla mieszkańców, aby angażować się w życie naszego miasta. Dzięki takim przedsięwzięciom jak np. budżet obywatelski czy też inicjatywa lokalna, każdy z nas może mieć realny wpływ na wizerunek naszego otoczenia – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Prace budowlane wykonał Zakład Robót Drogowych i Ogólnobudowlanych W&J Maria i Wiesław Chorzemscy ze Świdnicy, ich koszt wyniósł 174 tys. zł.

W tej chwili trwają prace przy przebudowie chodników przy ul. Słowiczej, do końca maja nowe trakty pojawią się także na kolejnych ulicach Osiedla Zwierzynieckiego, czyli przy ul. Sowiej, Wilczej, Kruczej i Jaskółczej. To planowane remonty, na które miasto zarezerwowało środki w tegorocznym budżecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *