Noworoczne cele nowe cele

Klub Senior + w Świebodzicach nie zwalnia tempa, uczestnicy od nowego roku ze zdwojoną siłą, nowymi celami rozpoczęli zajęcia.

Wśród nich: joga, kinezyterapia, gimnastyka ogólna, pilates-zdrowy kręgosłup, warsztaty taneczne, dietetyczne, bowling, tenis stołowy, warsztaty plastyczne oraz codzienne spotkania przy kawie. Włączamy się tradycyjnie w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotujmy dla mieszkańców stoisko z słodkimi wypiekami, zrobimy także kilka niespodzianek, w tym ogromne okulary w których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Dla mieszkańców rejonu Pełcznicy już niedługo powstanie kolejny taki klub. – Trwają prace remontowe, a widoku z okna pozazdrościć nam będzie mogła cała Polska, bo którzy seniorzy będą mogli sobie pozwolić na codzienną kawę z widokiem na Zamek Książ? – pytają z uśmiechem urzędnicy.

Gmina Świebodzice dzięki przystąpieniu do Programu Senior + na lata 2021-2025 corocznie zyskuje znaczące dofinansowanie do działalności placówki, dlatego może pozwolić sobie na rozszerzanie swoich działań. Znaczący jednak wpływ na to jak Klub funkcjonuje mają sami uczestnicy, ich chęć, zaangażowanie i kreatywność w połączeniu z ogromem empatii wpływa na codzienną atmosferę. I jak to mówią sami „gdy się do nas wejdzie, nie chce się wyjść”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *