Nowoczesny rozkład jazdy MPK

Jest czytelny, prosto prowadzi do celu, można ustawić sobie najczęściej używane przystanki jako ulubione i we współpracy z modułami GPS w autobusach pokazuje rzeczywiste czasy odjazdów z przystanków. Zgodnie z obietnicą dziś pasażerom MPK udostępniony został internetowy rozkład jazdy.

Pod adresem http://rozklad.mpk.swidnica.pl/ użytkownicy komputerów stacjonarnych oraz urządzeń mobilnych uzyskali dziś dostęp do czytelnego i nowoczesnego rozkładu jazdy świdnickich autobusów. Jego przeszukiwanie można prowadzić na kilka sposobów: jeśli znamy przebieg i numerację linii możemy wyszukać odjazdy według przystanków lub według linii. Wynik wyszukiwania możemy otrzymać albo w postaci tabeli odjazdów jednej lub wielu linii albo w postaci zestawienia najbliższych odjazdów. Tabelę możemy wydrukować w dwóch formatach, a zestawienie pokazuje rzeczywiste czasy odjazdów podane w oparciu o aktualne położenie autobusu i bieżącą sytuację w ruchu drogowym.
Dla nieznających miasta przygotowano mapkę, która wzbogacona o okno wyszukiwania przystanków pozwala szybko odnaleźć cel podróży oraz najbliższy przystanek. Po najechaniu kursorem lub palcem na ekranie smartfona na konkretny przystanek na planie Świdnicy pokaże się wykaz linii odjeżdżających z tego przystanku oraz najbliższe odjazdy.
Aby pasażerowie mogli szybciej odnajdywać czasy odjazdów swoich najczęściej używanych linii rozkład pozwala na stworzenie listy ulubionych linii albo preferowanych przystanków.
– Nasz nowoczesny rozkład – mówi Tomasz Kurzawa, prezes MPK Świdnica – jest forpocztą dynamicznej informacji pasażerskiej, która jeszcze w tym roku ma pojawić się na węzłowych przystankach w Świdnicy. Jego atutem jest możliwość zapisania ulubionych przystanków albo linii oraz to, że w czasie rzeczywistym działać będzie na najmniejszych przystankach w Świdnicy gdzie tablice informacji dynamicznej raczej nie dotrą oraz na liniach pozamiejskich. A największym atutem – dodaje T. Kurzawa – jest to, że został stworzony od podstaw w naszej spółce w oparciu o nasze doświadczenie i oczekiwania pasażerów.
Niebawem na przystankach i w autobusach pojawią się miniwklejki z kodem QR, który szybko przeniesie mobilnych internautów-pasażerów do internetowego rozkładu jazdy i zapewni wgląd w rzeczywiste czasy odjazdów autobusów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *