Nowoczesne i drogie przystanki

Będą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zostaną zamontowane jeszcze w tym roku. Nowoczesne wiaty zyska plac Grunwaldzki i kilka innych przystanków autobusowych w Świdnicy.

Tak wygląda wizualizacja przystanku, jaki powstanie przy pl. Grunwaldzkim w Świdnicy. To tylko wstępny projekt, w rzeczywistości przystanek będzie się różnił drobnymi szczegółami (Foto: UM w Świdnicy/Paweł Młynarz „Architekt&Wspólnicy”)

Niedawno zostało oddane do użytku Centrum Przesiadkowe, teraz miasto inwestuje w kondycję miejskiego podróżowania. W 2015 r. przeprowadzono szereg prac wpływających na jakość i wygląd wiat przystankowych.

18 z nich pomalowano, 2 wyposażono w ławki, zaszklono 36 wybitych szyb – wylicza Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poważna zmiana czeka m.in. pl. Grunwaldzki. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na dostawę ośmiu wiat przystankowych.

Będą to wiaty o wysokim standardzie, wyposażone we wiatrołap, podświetlane, zaopatrzone w kosze na śmieci z daszkiem oraz przyjazne tablice rozkładowe – przybliża rzecznik.

W mieście pojawią się one na początku grudnia, tuż po zakończeniu inwestycji drogowych przy ul. Sikorskiego i Zamenhofa. Wymiana wiat nastąpi przy: pl. Grunwaldzkim (po obu stronach), al. Niepodległości i przy ulicach: Zamenhofa (nowe lokalizacje i okolice Intermarche/Kaufland), Stefana Wyszyńskiego, Sikorskiego i E.Plater.

Najwięcej, bo ok. 87 tys. zł będzie kosztować wiata, która zamontowana zostanie przy pl. Grunwaldzkim (pod sklepem Jonatan). Aluminiowy przystanek wyposażona ma być w podświetlane gabloty i tablice.

Łączne nakłady jakie wydało miasto na prace związane z wymianą i odświeżaniem wiat w tym roku to ok. 400 tys. zł.

Marlena Mech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *