Nowoczesne doradztwo dla uczniów

100 2830

100 2830Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z firmą heapmail Internet Solutions sp. z o.o. rozpoczęły realizację projektu pod tytułem „Nowoczesne rozwiązania w doradztwie zawodowym”.

Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z firmą heapmail Internet Solutions sp. z o.o. rozpoczęły realizację projektu pod tytułem „Nowoczesne rozwiązania w doradztwie zawodowym”.

100 2764

Nauczyciele placówki zostali przeszkoleni i jako asystenci realizują zadania wspomagające proces rozpoznawania predyspozycji i zainteresowań zawodowych. Jest to kolejne nowatorskie działanie, którego głównym odbiorcą są uczniowie klas 1-3.

Poza prowadzonymi zajęciami warsztatowymi, a także rozmowami indywidualnymi na terenie szkoły, 10 marca grupa uczniów z klasy 2a i 1a uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach doradztwa edukacyjno-zawodowego w Krzyżowej. Gimnazjaliści brali udział w wielu przygotowanych przez doradcę zawodowego Marcina Kuca i Magdalenę Noceń (asystentów programu) ćwiczeniach, grach i symulacjach. Było kreatywnie, ciekawie, radośnie, a przede wszystkim pracowicie. 

Doradca zawodowy już zapowiada, że to nie ostatnie takie wyjazdowe warsztaty i nowatorskie działania w Gimnazjum nr 4, o czym świadczyć mogą licznie podejmowane przez niego wyjścia, spotkania, szkolenia i warsztaty z podmiotami zewnętrznymi.   

(g4)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *