Nowoczesna, ale z duszą

swiebodzice-biblioteka

swiebodzice-bibliotekaPrzyjazny wystrój, nowoczesny sprzęt, multimedia, ale przede wszystkim miejsce, które tętni życiem, edukuje i zaraża pasją do kultury – tak można powiedzieć o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. Placówka przeszła generalny remont, pod koniec stycznia miało miejsce jej symboliczne otwarcie.

Przyjazny wystrój, nowoczesny sprzęt, multimedia, ale przede wszystkim miejsce, które tętni życiem, edukuje i zaraża pasją do kultury – tak można powiedzieć o Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świebodzicach. Placówka przeszła generalny remont, pod koniec stycznia miało miejsce jej symboliczne otwarcie.swiebodzice-biblioteka

 

W uroczystym otwarciu biblioteki wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Anna Zalewska, Dyrektor Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu Andrzej Tyws oraz Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelinie Maria Tyws

 

Gruntowna modernizacja trwała prawie przez cały 2014 rok. Objęła trzy obszary: prace budowlane, zakup sprzętu elektronicznego i wyposażenia (meble biblioteczne, regały, krzesła, itp.). Zadbano o klimatyzację, wykonano nowy podjazd i toaletę dla niepełnosprawnych, a do dyspozycji czytelników są nowe komputery, ekran i projektor, głośniki. Dla lubiących czytać wygodnie przygotowano nawet kanapy.

Po podziękowaniach, dyrektor MBP odczytała list gratulacyjny przesłany na ręce Burmistrza Miasta przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzatę Omilanowską. Biblioteka zajmuje się szeroko rozumianą edukacją czytelnicza i kulturalną, organizuje też ciekawe zajęcia dla dzieci i seniorów – oglądanie filmów, dyskusje literackie, itp.

Oprac. mm, foto: UM Świebodzice

 

***

Remont świebodzickiej biblioteki odbył się ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa. Całkowity koszt tego zadania wyniósł 590 tys. 475,96 zł, dotacja ministerialna to kwota 442 tys. 852 zł, co stanowiło 75 proc. całości kwoty. Wkład gminy Świebodzice w to zadanie to kwota 147 tys. 623,97 zł, czyli 25 prc. całości zadania. Udział świebodzickiej biblioteki w tym programie możliwy był dzięki rozszerzeniu tego programu, w roku 2013, na gminy powyżej 20 tys. mieszkańców.

 

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *