Nowi nie tylko w magistracie

umswidnica

umswidnicaSzymon Chojnowski na stanowisku zastępcy prezydenta to nie jedyna personalna nowinka w Świdnicy. Od piątku, 2 stycznia Urząd Miejski już oficjalnie ma nowego rzecznika prasowego i sekretarza, a ŚOK i MZN nowych dyrektorów.

 

Szymon Chojnowski na stanowisku zastępcy prezydenta to nie jedyna personalna nowinka w Świdnicy. Od piątku, 2 stycznia Urząd Miejski już oficjalnie ma nowego rzecznika prasowego i sekretarza, a ŚOK i MZN nowych dyrektorów. 

 

Sekretarz miasta

Od 2 stycznia br. pełniącym obowiązki Sekretarza Miasta jest Maciej Rataj, dotychczas kierownik Strefy Płatnego Parkowania, gdzie pracował od 1998 roku. Na stanowisku zastąpił Dorotę Puć-Pietrzykowską, która obecnie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Maciej Rataj ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania nieruchomościami Skarbu Państwa. W tej chwili podwyższa kwalifikacje w zakresie zarządzania w w administracji publicznej z elementami prawa. umswidnica

 

Rzecznik prasowy

Rzecznikiem prasowym świdnickiego magistratu na zastępstwo za Stefana Augustyna została z dniem 2 stycznia br. Ewa Dryhusz – do niedawna rzecznik prasowy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, a wcześniej starszy specjalista w Portalu PolskierRadio.pl, gdzie zarządzała m.in. stroną internetową Trójki – Programu III Polskiego Radia oraz profilami radiowej Trójki w serwisach społecznościowych. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczynała od aktywności w redakcjach tygodników lokalnych: „Wiadomości Świdnickich”, „Gazety Świdnickiej” i „Kuriera Świdnickiego”. Pracowała we „Wprost i Kultura” – dodatku tygodnika „Wprost”, miesięcznikach „Razem” i „Uśmiech Rodziców”. Jest absolwentką świdnickiego II LO. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną Almamer w Warszawie, jako młoda adeptka politologii opublikowała rozdział jednej z prac w książce pt. „Wybory 2007 i media – krajobraz po „IV RP”.” pod red. Danuty Waniek (2009).

 

Pierwsze zmiany w spółkach zależnych

Zmiany personalne nastąpiły także w miejskich instytucjach – w Świdnickim Ośrodku Kultury i Miejskim Zarządzie Nieruchomości.

Od 2 stycznia br. obowiązki dyrektora w Świdnickim Ośrodku Kultury pełni Bożena Kuźma, od wielu lat kierownik Działu Ruchu Amatorskiego ŚOK-u. Z dniem 31 grudnia 2014 roku wygasła umowa dyrektorowi Tomaszowi Jamrógowi. Bożena Kuźma pełnić będzie obowiązki do końca lutego. W tak zwanym międzyczasie prezydent Świdnicy ogłosi konkurs na stanowisko dyrektora ŚOK-u.

Kolejna zmiana dotyczy szefa Miejskiego Zarządu Nieruchomości – w zastępstwie dotychczasowego dyrektora Eugeniusza Grzesika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, obowiązki pełnić będzie Maria Florczak, która od 2003 roku była w spółce kierownikiem Działu Zarządu Nieruchomości Wspólnych.

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska nie podjęła jeszcze decyzji odnośnie powołania nowego dyrektora Lokalnej Organizacji Turystycznej – decyzja ta zapadnie po spotkaniu z władzami LOT, które pozwoli przeanalizować dotychczasowe zadania organizacji i podjąć stosowne rozstrzygnięcia.

Oprac. (ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *