Nowe wiaty w mieście

Warte nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, nowoczesne wiaty zyskał plac Grunwaldzki i wkrótce także kilka innych przystanków autobusowych w Świdnicy.

wiata-osiedle wiata-grunwaldzki

W sumie miastu przybędzie aż osiem nowych wiat przystankowych. Najwięcej, bo ok. 87 tys. zł kosztowała ta, która zamontowana została przy pl. Grunwaldzkim (koło sklepu Jonatan). Aluminiowy przystanek wyposażony jest m.in. w podświetlane gabloty.

Wiaty, które stanęły na placu Grunwaldzkim są o wysokim standardzie, wyposażone we wiatrołap, podświetlane, zaopatrzone w kosze na śmieci z daszkiem oraz przyjazne tablice rozkładowe – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Nowe nabytki będą do dyspozycji podróżujących miejską komunikacją przy pl. Grunwaldzkim (po obu stronach), al. Niepodległości i przy ulicach: Zamenhofa (nowe lokalizacje i okolice Intermarche/Kaufland), Stefana Wyszyńskiego, Sikorskiego i E. Plater.

W 2015 r. przeprowadzono szereg prac wpływających na jakość i wygląd wiat przystankowych – 18 z nich pomalowano, 2 wyposażono w ławki, zaszklono 36 wybitych szyb. Łączne nakłady, jakie wydało miasto na te prace w tym roku to ok. 400 tys. zł.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *