Nowe wiaty przystankowe

Nowe chodniki, ścieżki rowerowe, a także nowe wiaty przystankowe – ulica Łukasińskiego w Świdnicy zmienia się nie do poznania.

Po zrealizowanej inwestycji drogowej na przystankach autobusowych zamontowano  nowe wiaty. Są one wyposażone w podświetlane gabloty reklamowe i tablice do rozkładów jazdy. Koszt inwestycji wyniósł ponad 58 tys. zł.

Przystanek zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Gdyńskiej został dodatkowo wytypowany do zainstalowania w nim dynamicznej informacji pasażerskiej, która zwiększy jakość obsługi pasażera.

– Za pomocą elektronicznych tablic zmiennej treści, osoby oczekujące na przystanku będą otrzymywać informacje o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów – dodaje Małgorzata Lubandy, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W tym roku nowa infrastruktura przystankowa pojawi się także na ul. Kraszowickiej, co związane jest między innymi z zaplanowaną tam inwestycją drogową  Obecnie na tej ulicy usytuowane są dwie wiaty, po remoncie mieszkańcy tej dzielnicy będą mogli korzystać już z czterech wiat. Planowane jest także wyposażenie dwóch z nich w gabloty i tablice rozkładowe podświetlane. Kolejne wytypowane miejsce do montażu nowej infrastruktury przystankowej to skrzyżowanie ulic Kopernika i Kliczkowskiej. Tam również stanie nowa wiata z podświetlaną gablotą reklamową i tablicą do rozkładów jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *