Nowe oblicze strzegomskiego podwórka

Przebudowa jednego z największych podwórek w Strzegomiu, zlokalizowanego pomiędzy ulicami Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową, została ukończona. Wspólnoty mieszkaniowe kończą jeszcze budowę boksów na śmieci.

Podwórko to, obejmujące swoim zasięgiem wielu mieszkańców, w tym dzieci, było jednym z wielu, których nie remontowano od lat. Brak było tam wydzielonych miejsc parkingowych dla samochodów, chodników dla mieszkańców, ławek, lamp, koszy na śmieci i ładnej zieleni. Ogólnie panował chaos i nieporządek. Teraz wszystko zmieniło się na lepsze! Zostało stworzone przyjazne otoczenie, które sprawi, że mieszkańcy z chęcią będą spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie będzie czysto i bezpiecznie.

Modernizacja tego podwórka jest kontynuacją wyremontowanych już wcześniej przyległych ulic oraz parku „Strzegomskie Planty”, a także rewitalizacji terenów wzdłuż Strzegomki i parku przy ul. Kasztelańskiej.

Strzegom-podworko-1

Zdjęcie 1 z 6

-Apelujemy do mieszkańców tego dużego podwórka, by szanowali przestrzeń publiczną i zwracali uwagę na potencjalne akty wandalizmu w tym miejscu.Prosimy o zgłaszanie tego typu zdarzeń na policję z podaniem daty i godziny – mówią urzędnicy.

Koszt ostatniego etapu przebudowy podwórka wyniósł ok. 595 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *