Nowe mieszkania w TBS-ie

tbs

tbsTrwa remont kapitalny budynku przy ul. Ząbkowickiej w Dzierżoniowie. Powstaną tam cztery mieszkania Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Trwa remont kapitalny budynku przy ul. Ząbkowickiej w Dzierżoniowie. Powstaną tam cztery mieszkania Towarzystwa Budownictwa Społecznego.tbs

Niezamieszkany od dłuższego czasu budynek przy ul. Ząbkowickiej 31 miasto przekazało aportem do spółki. Po remoncie będą tam cztery mieszkania o powierzchni około 50 m2 oraz dwa lokale użytkowe na parterze. W wyniku przetargu prace budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane Leszek Przybyszewski z Dzierżoniowa, autorem projektu jest firma Dekoro. Adaptację rozpoczęto w lipcu tego roku. Planowany termin zakończenia robót to grudzień przyszłego roku.

Dalsze plany budowlane dzierżoniowskiego TBS-u obejmują tereny po lewej stronie przy drodze w kierunku Świdnicy za supermarketem Tesco. Tamtejsze działki miasto planuje przeznaczyć pod budownictwo jednorodzinne oraz budynki TBS-u. Jednocześnie trwa budowa trzeciego budynku przy ul. Kopernika w Dzierżoniowie. W bloku powstanie dziewiętnaście lokali mieszkalnych, o metrażu od 40 do 60 m2, dwupokojowych i trzypokojowych. TBS ma już chętnych na wszystkie lokale, lista oczekujących i tak jest dłuższa niż możliwości budowania nowych mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *