Nowe brzmienie na dworcu

Dźwięki, obrazy i niecodzienne przestrzenie – to wszystko łączy w sobie muzyczny projekt „Posłuchane”. Po raz drugi na dworcu w Świdnicy świdniczanie posłuchają jamów z muzyką elektroniczną. Tym razem wystąpią Kroki, Kuba Sojka oraz Notab.

posłuchane sojka

Kuba Sojka, fot. użyczone

– „Posłuchane” to projekt cykliczny, otwarty na ludzi, na spotkania i na wszystko co nowe, świeże, pozytywne i przyjemne – tłumaczą organizatorzy. – W ramach tegorocznych wydarzeń do Świdnicy dotrą najnowsze dźwięki z polskiej sceny muzycznej. Ale nie tylko! Obok znanych i świetnie zapowiadających się polskich wykonawców będziemy odkrywać muzykę, która powstaje w Świdnicy i na Dolnym Śląsku.

Kroki to wypadkowa trzech muzycznych światów. Zespół tworzą Jaq Merner, Szatt i Paweł Stachowiak. Inspiracje sięgają jazzu, soulu, indie rocka, a wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką. Wspólną działalność zapoczątkowała współpraca chłopaków przy albumie „Bloom” Szatta. Artyści podpisali właśnie kontrakt z wydawnictwem KAYAX i pracują obecnie nad pierwszym, wspólnym wydawnictwem.

Kuba Sojka to młody producent, live i performer i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Szeroki zakres umiejętności muzycznych Kuba prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo. Za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce.

NOTAB to dj, promotor oraz organizator wielu wydarzeń muzycznych, legenda wrocławskiej sceny klubowej, w swoich setach lubi prezentować szerokie spektrum muzyczne od deep house po minimal, dub, techno, nu disko i elektroniczne brzmienia.

Karolina Jacewicz to absolwentka poznańskiego UAP. Jej realizacje to eklektyczne obrazy na bazie technik klasycznej animacji często łączone z szeroko pojętymi multimediami.
Wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia na Dworcu Głównym PKP w Świdnicy. Wstęp wolny.

Posłuchane, 27 sierpnia, sobota

18.00 – 20.00 Wydarzenie towarzyszące – Warsztaty – Policealna Szkoła Muzyki Nowoczesnej. Dwugodzinne warsztaty w sali dworca PKP poprowadzą Paweł Konikiewicz ze Szkoły Muzyki Nowoczesnej oraz Kuba Sojka. Warsztaty mają charakter otwarty. Podczas dwugodzinnej sesji będą zaprezentowane możliwości Ableton Push 2.0 oraz podstawowe kwestie związane z obsługą programu Ableton jak również kilku instrumentów i efektorów używanych przy produkcji muzyki elektroniczne.

20.30 KROKI
21.30 KUBA SOJKA Vj – KAROLINA JACEWICZ
23.00 Afterparty Alfama Pub – NOTAB
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *