Nowe boisko przy III LO coraz bliżej

boiskoJuż w połowie października, choć jest szansa by stało się to wcześniej, III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy będzie miało nowe zaplecze sportowe.

Już w połowie października, choć jest szansa by stało się to wcześniej, III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy będzie miało nowe zaplecze sportowe.

boisko

Budowa wielofunkcyjnego boiska dla placówki, realizowana przez powiat świdnicki ze środków własnych rozpoczęła się w kwietniu br. W obecnej sytuacji tego rzędu wydatek dla samorządu powiatowego jest sporym obciążeniem, stąd każde wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia byłoby niezmiernie ważne.

Wystąpiliśmy o dofinansowanie budowy w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Wojewódzki program rozwoju bazy sportowej na lata 2015-2017”. Jednak złożonych wniosków jest sporo, nie wszyscy chętni będą ostatecznie usatysfakcjonowani, dlatego przydałoby się mocne wsparcie naszego przedsięwzięcia – mówi Piotr Fedorowicz, starosta świdnicki.

Ta inwestycja ma kosztować ponad 360 tysięcy złotych. Środki z ministerialnego programu już niebawem rozdysponuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Wnioskowane dofinansowanie to 33 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli w tym przypadku ok. 120 tys. zł. Jako, że wspólne działania mają zdecydowanie większe szanse na ostateczne powodzenie, swoją pomoc w tej sprawie zadeklarował poseł Robert Jagła.

Wniosek został bardzo dobrze przygotowany, ma szanse na wysoką ocenę. Gdyby jednak nie udałoby się zdobyć pieniędzy z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki, zrobię wszystko, aby znaleźć inne źródło dofinansowania, tej niezwykle ważnej dla młodzieży inwestycji – deklaruje poseł na Sejm RP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *