Nowa sala na nowy rok szkolny

Zgodnie z zapowiedziami, od września uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej zajęcia sportowe odbywać będą na nowej sali gimnastycznej. Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017 i otwarcie nowoczesnego obiektu odbędzie się 1 września o godz. 9.00.

Budynek sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej

Sala gimnastyczna zaprojektowana została jako obiekt jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, o zwartej, regularnej prostopadłościennej bryle, zróżnicowany wysokościowo przez obniżenie kubatury nad pomieszczeniami zaplecza. Obiekt wykonany został w technologii tradycyjnej i składa się z czterech zespołów funkcjonalnych:

  • sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz,
  • zaplecza higieniczno sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej,
  • zaplecza techniczno magazynowego,
  • łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły.

Powierzchnia użytkowa obiektu sportowego to blisko 910 m2. Wartość inwestycji szacowana jest na 2,53 mln zł, w tym dofinansowanie z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017 na kwotę blisko 1 mln zł.

Sala gimnastyczna w Bystrzycy Górnej jest kolejnym obiektem sportowym zlokalizowanym przy placówce oświatowej. Nowoczesna hala mieści się przy centrum oświatowym w Witoszowie Dolnym. Do dyspozycji uczniów ale i wszystkich chętnych jest pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala do squasha, profesjonalna ścianka wspinaczkowa, sala fitness. Sale sportowe posiadają także centra edukacyjne w Pszennie oraz Lutomi Dolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *