Nowa kładka zamontowana (FOTO)

Wczoraj nad rzeką Bystrzycą na Kraszowicach zamontowana została nowa kładka pieszo-rowerowa.

– To obiekt jednoprzęsłowy o konstrukcji stalowej, kratownicowej spawanej. Kratownice wykonane zostały z rur stalowych. Rozpiętość kładki wynosi 31,5 metra, szerokość użytkowa – 3 metry. Wykonano ją w całości na wytwórni konstrukcji stalowej łącznie z zabezpieczeniem antykorozyjnym, a następnie przetransportowano na miejsce budowy. Na zamontowanej konstrukcji stalowej wykonana zostanie teraz żelbetowa płyta pomostowa. Łączny ciężar zamontowanej konstrukcji wynosi około 18,5 tony – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach tej inwestycji kończą się również prace związane z budową ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni bitumicznej, długości około 631 metrów i szerokości 3 metrów. Kładka, jak i ścieżka zostaną także oświetlone – posadowionych zostanie 29 słupów oświetleniowych.

Wykonawcą zadania jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum: Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. z siedzibą w Świdnicy oraz MOST Sp. z o. o. z siedzibą w Sopocie. Wartość zadania to 1 040 000 zł.

Prace potrwają do końca sierpnia, następnie rozpoczną się procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *