Nowa filia już działa

Świdniczanie mogą już korzystać z nowoczesnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku przy ul. Morelowej. To dawny pawilon usługowo-handlowy zakupiony przez miasto, na wniosek mieszkańców Kraszowic. Oprócz biblioteki mieści się w nim także klub seniora. 

Biblioteka dysponuje ponad 90-metrową przestrzenią podzieloną na kilka stref – wypożyczalnię, czytelnię, strefę dla dzieci oraz taras.  Znalazły się w niej również stanowiska komputerowe, dostępna będzie usługa Legimi. Całość to komfortowa i przystosowana przestrzeń dla niepełnosprawnych.

Zakres prac obejmował rozbudowę, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku handlowego na miejską bibliotekę publiczną z klubem seniora. Budynek zyskał nową elewację. Przebudowano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, centralnego ogrzewania, a także elektryczną. Wykonano nowy chodnik, trawnik oraz przyłącza kanalizacji deszczowej. Łącznie koszt prac to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych, w tym remontu biblioteki to ponad 640 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *