Niezwykle ważna koperta

Koperta, o której mowa potrafi uratować życie. Dlatego gmina Strzegom bez wahania przystąpiła do inicjatywy skierowanej do osób starszych, samotnych i chorych.

Koperta, o której mowa potrafi uratować życie. Dlatego gmina Strzegom bez wahania przystąpiła do inicjatywy skierowanej do osób starszych, samotnych i chorych.

 

Posiadanie „Koperty życia” pomaga ratownikom medycznym i innym placówkom medycznym w szybkiej i skutecznej interwencji. Zestaw składający się z plastikowej koperty z ankietą i naklejkami do umieszczenia na drzwiach lodówki zawiera informacje, które mogą uratować życie. W kopercie lekarz znajdzie informacje na temat stanu zdrowia pacjenta, chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń, a także numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów. „Koperty życia” umieszcza się na lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym. Pomocne rozwiązanie będzie dostarczane przez opiekunki i pracowników socjalnych wśród podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej. O ich obecności w mieszkaniach poinformowani zostali ratownicy medyczni i placówki służby zdrowia obsługujący gminę Strzegom.

Po koperty można się zgłaszać do: Urzędu Miejskiego – Wydział Obsługi Interesanta, Strzegomskiego Centrum Medycznego przy ul. Witosa 7, przychodni „Zdrowie” przy ul. Kościelnej 4, Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Armii Czerwonej 23, Stacji Pogotowia Ratunkowego w Strzegomiu przy ul. Armii Krajowej 23 oraz u sołtysów wszystkich wsi gminy Strzegom.

Za wcieleniem rozwiązania w Strzegomiu była wiceprzewodnicząca rady miejskiej Marta Zięba. Pomysł z entuzjazmem przyjął burmistrz Zbigniew Suchyta oraz pozostali radni.

Oprac. mm

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *