Niezwykła opowieść o księżnej Daisy i jej siostrze Shelagh

24.06.2016 Wałbrzych W Sali Maksymiliana w Zamku Książ odbyła się premiera książki Barbary Borkowy "Siostry". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Borkowy, autorką pierwszej w historii wspólnej biografii legendarnej księżnej Daisy von Pless i jej siostry Shelagh Westminster.

24.06.2016 Wałbrzych W Sali Maksymiliana w Zamku Książ odbyła się premiera książki Barbary Borkowy "Siostry". fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
24.06.2016 Wałbrzych W Sali Maksymiliana w Zamku Książ odbyła się premiera książki Barbary Borkowy „Siostry”. fot. użyczone Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Barbara Borkowy – pisarka, historyk sztuki oraz krakowianka zamieszkała od 30 lat w Londynie, to jedna z największych badaczek życia księżnej Daisy von Pless. Jest autorką tłumaczenia listów Daisy oraz drugiej części jej pamiętników pt. „Lepiej przemilczeć”.

Książka „Siostry” to fascynująca lektura pokazująca czytelnikom wspólne życie Daisy i Shelagh – ich relacje, a także tajemnice. Tytułowe siostry mimo, iż były bardzo blisko związane ze sobą, to jednak wybrały zupełnie odmienne drogi życiowe. Daisy zdecydowała się na życie u boku niemieckiego arystokraty i przemysłowca na odległym Śląsku, natomiast Shelagh pozostała w Anglii, gdzie żyła aż do śmierci, do 1970 roku. Obie siostry były postaciami fascynującymi, kobietami swojej epoki, a także osobowościami, które nie bały się przeciwstawiać panującym zasadom, choć bardzo często musiały za to płacić ogromną cenę. Niesamowitym atutem tej książki są także liczne ilustracje, w tym przede wszystkim niepublikowane dotąd zdjęcia księżnej Daisy.

Organizatorem wydarzenia, które odbywa się pod patronatem Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej jest Miejska Biblioteka Publiczna i Referat Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 30 września o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 18 w Świdnicy. Wstęp wolny.

SPOTKANIE_SIOSTRY_MBP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *