Niewypał odkryty w trakcie budowy kościoła

sap

sapNiewypał znaleziono podczas budowy kościoła na placu św. Faustyny Kowalskiej w Bielawie. Bombę lotniczą z okresu drugiej wojny światowej zabezpieczyli i zabrali na poligon, gdzie została zdetonowana, saperzy z jednostki w Brzegu. Do zdarzenia doszło we wtorek 21 sierpnia ok. godz. 11.20.

 

Niewypał znaleziono podczas budowy kościoła na placu św. Faustyny Kowalskiej w Bielawie. Bombę lotniczą z okresu drugiej wojny światowej zabezpieczyli i zabrali na poligon, gdzie została zdetonowana, saperzy z jednostki w Brzegu. Do zdarzenia doszło we wtorek 21 sierpnia ok. godz. 11.20.sap

– Niewybuch okazał się bombą lotniczą SD4 z zapalnikiem z okresu drugiej wojny światowej – mówi starszy sierżant Robert Janklowski z 1. Brzeskiej Jednostki Saperów, który dowodził akcją.

Robotnicy pracujący przy budowie znaleźli w wykopie pod fundament podejrzany przedmiot o stożkowatym zakończeniu, który ważył ok. 3-4 kg. Zawiadomili policję, która zabezpieczyła teren do przyjazdu specjalistów z 1. Brzeskiej Jednostki Saperów. Na czas akcji saperów zamknięto dla ruchu ulicę ks. Romana Biskupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *