Nieudane nasadzenia

drzewka

drzewkaPo tym jak wzdłuż ulicy Piastowskiej wycięto topole, bo za bardzo wyrosły i zacieniały teren, a dodatkowo ich korzenie niszczyły instalacje i nawierzchnię chodnika, miasto zapowiedziało, że w tym roku dokona nowych nasadzeń. I rzeczywiście wzdłuż ulicy pojawiły się nowe drzewka – iglaste, tyle że już zdążyły uschnąć. Co ciekawe – ani miasto, ani zarządca drogi nie są zleceniodawcami tych nasadzeń.

Po tym jak wzdłuż ulicy Piastowskiej wycięto topole, bo za bardzo wyrosły i zacieniały teren, a dodatkowo ich korzenie niszczyły instalacje i nawierzchnię chodnika, miasto zapowiedziało, że w tym roku dokona nowych nasadzeń. I rzeczywiście wzdłuż ulicy pojawiły się nowe drzewka – iglaste, tyle że już zdążyły uschnąć. Co ciekawe – ani miasto, ani zarządca drogi nie są zleceniodawcami tych nasadzeń.drzewka

– Tak jak zapowiadaliśmy, jeszcze w tym roku zasadzimy nowe drzewa, prawdopodobnie klony i lipy. Te świerki nie zostały zasadzone ani z inicjatywy miasta, ani zarządcy drogi. Usuniemy te uschnięte drzewka, bo nie wyglądają dobrze – zapewnia Krzysztof Nawrot, ekolog miejski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *