Nietrzeźwy doprowadził do kolizji

Świebodziccy policjanci podjęli 25 kwietnia interwencję wobec 53 – latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Mający blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie kierowca Audi uderzył w samochód marki Leksus na osiedlowym parkingu. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej.

Około godziny 16.00  dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie, iż  na parkingu na jednym z osiedli w Świebodzicach doszło do kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci  ustalili, że 53- letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym marki Audi doprowadził do kolizji  drogowej z pojazdem marki Leksus, należącym do 64-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego.
Od 53-letniego kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 53- latek jest nietrzeźwy i ma  blisko 2,4 promila alkoholu w organizmie.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 53- latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.
(KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *