Nieletni uciekli ze szpitala

Policjant ze świdnickiej komendy, wracając z pracy, zauważył i zatrzymał poszukiwanych dwóch nieletnich. Chłopcy w wieku 12 i 15 lat oddalili się ze szpitala, gdzie decyzją sądu zostali umieszczeni. Zatrzymani zostali przewiezieni do miejsca swojego pobytu, o ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

gliny-komenda3

– Oficer Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, wieczorem, wracając z pracy, zauważył idących drogą dwóch chłopców. Uwagę policjanta zwrócił ubiór młodzieńców nieadekwatny do pory roku, dwaj nieletni nie mieli na sobie kurtek. 15-latek i 12-latek nie potrafili odpowiedzieć na pytanie dokąd idą, twierdzili, że są na wagarach. Policjant wiedział, że tego dnia ze szpitala w powiecie dzierżoniowskim oddaliło się właśnie 2 nieletnich i trwają obecnie czynności poszukiwawcze – relacjonuje podkom. Agata Oleśkiewicz, Oficer Prasowy KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusz zawiózł chłopców do najbliższego Komisariatu Policji w Strzegomiu. Na miejscu ustalono, że to właśnie ci dwaj chłopcy uciekli ze szpitala. Nieletni nie potrafili podać jednak powodu samowolnego oddalenia.

12-latek i 15-latek zostali przewiezieni z powrotem do miejsca swojego pobytu. O ich dalszym losie zadecyduje teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *