Nielegalne wyrzucanie –  legalne nagrywanie

Wykrywa ruch, robi zdjęcie i przesyła je do odpowiednich instytucji. Szybko i sprawnie. Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej zakupił fotopułapkę, której montaż odbędzie się już w najbliższych dniach. Wszystko po to, by wyeliminować problem dzikich wysypisk w gminie.

Kamera co jakiś czas będzie montowana w innych miejscach. Urząd zapowiada też kupno kolejnych. To ważny element w zwalczaniu problemu dzikich wysypisk w gminie. – Walka z procederem nielegalnego wyrzucania odpadów nie jest łatwa, dlatego postanowiliśmy zainwestować w fotopułapkę. Nie tylko zrobi ona zdjęcie osobie, która znajdzie się w jej zasięgu, ale też utrwali numery rejestracyjne pojazdu. To pozwoli na zidentyfikowanie osób pozbywających się odpadów i ukaranie ich – mówi burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz.

Przypominamy, że na terenie gminy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów. Można do niego oddać m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, odpady budowlane, meble, zużyte opony, chemikalia, odpady zielone, papier, metal, szkło. Punkt znajduje się przy ul. Świdnickiej, na terenie Zakładu Usług Komunalnych. W związku z pandemią koronawirusa odpady przyjmowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 74 637 98 37.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *