Niecodzienna akcja uliczna (FOTO)

foto 32

foto 32Kilkadziesiąt osób związanych ze środowiskiem teatralnym, a także uczniowie świdnickich szkół i okoliczni przechodnie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wzięli dzisiaj udział w niecodziennej akcji ulicznej.


Kilkadziesiąt osób związanych ze środowiskiem teatralnym, a także uczniowie świdnickich szkół i okoliczni przechodnie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru wzięli dzisiaj udział w niecodziennej akcji ulicznej.

foto 35

Flash mob odbył się punktualnie o godzinie 14.00 w świdnickim Rynku przed wejściem do Teatru Miejskiego. Uczestnicy mieli za zadanie – najpierw cicho, potem głośniej, a na końcu bardzo głośno – na sygnał powiedzieć trzy razy tekst „być albo nie być, oto jest pytanie. Międzynarodowy Dzień Teatru jest dziś”. Następnie wszyscy pląsali sobie w walcu do piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Teatr uczy nas żyć”. – To nasza pierwsza tego typu akcja uliczna. Mam nadzieję, że będą jej kontynuacje – mówi Halina Szymańska z ŚOK.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto uchwalone w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku.

(bfg), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150327teatr{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *