Nie żyje komendant Straży Miejskiej w Świdnicy

Straż Miejska w Świdnicy z głębokim żalem zawiadamia, że w dniu 11 sierpnia 2018r. po ciężkiej chorobie odszedł Komendant Jan Łętowski.

– Z Rodziną oraz Wszystkimi Bliskimi Zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głebokiego współczucia – napisali Pracownicy Straży Miejskiej w Świdnicy.

Wspomnienie opublikowane na stronie Straży Miejskiej:

Nieubłagana śmierć wyrwała z naszych strażniczych szeregów Człowieka sumiennego, uczynnego, solidnego i zdyscyplinowanego, który pracy zawodowej w Straży Miejskiej      w Świdnicy  poświęcił 27 lat życia, nie szczędząc czasu, energii oraz zdrowia.

Przygodę ze Strażą Miejską rozpoczął we wrześniu 1991r. Był jednym z pierwszych pracowników nowo powołanej formacji w naszym mieście. Karierę w mundurze strażnika miejskiego rozpoczął patrolując ulice naszego miasta  w październiku 1991r. W następnych latach przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej poczynając  od najniższego stopnia – patrolowego, dyżurnego, inspektora, kierownika referatu prewencji (2005-2011), zastępcy komendanta (2011-2015) do komendanta Straży Miejskiej  (2015-08.2018).      W latach 1999 – 2011 pełnił również obowiązki rzecznika prasowego Komendy Straży Miejskiej  w Świdnicy. Będąc od 2015r. członkiem Krajowej Prefektury Straży Gminnych   i Miejskich oraz od kwietnia 2018r. członkiem Zarządu Prefektury Dolnośląskiej Straży Gminnych  i Miejskich działał na rzecz rozwoju straży miejskich w kraju. Doceniany przez władze miasta Świdnicy za pracę na rzecz społeczności lokalnej został również uhonorowany w 2016 roku przez Prezydenta RP Złotym Medalem za Długoletnią Służbę.

W ostatnich latach jako Komendant poświęcił dużo uwagi na restrukturyzację i modernizację jednostki. Wprowadził nowoczesne metody zarządzania. Dążył do zmiany
wizerunku oraz realistycznego przedstawienia pracy strażnika miejskiego. Umiejętnie przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie naszej służby młodszym kolegom, służąc jako przykład do naśladowania. Dzięki zebranym doświadczeniom doskonale rozumiał potrzeby społeczności lokalnej. Był dumny z wyzwania bycia strażnikiem miejskim i  z honorem nosił mundur.

W naszej pamięci pozostanie uśmiechnięty, pogodny, chętny do udzielania pomocy, ale zarazem wymagający, profesjonalny i w pełni zaangażowany we wszystko co robił.

Żegnaj Komendancie

Pracownicy Straży Miejskiej w Świdnicy

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 13.00 na cmentarzu parafialnym przy Alei Brzozowej w Świdnicy. Poprzedzi ją Msza św. żałobna, która zostanie odprawiona o godz. 11.30 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ulicy Wałbrzyskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *