Nie żyje Ryszard Grzybowski

grzybowski

grzybowskiZmarł mgr inż. górnik Ryszard Grzybowski – były długoletni dyrektor kopalni „Victoria”, prezes klubów sportowych: „Piast – Nowa Ruda”, „Zagłębie” i Victoria” Wałbrzych.

 

Zmarł mgr inż. górnik Ryszard Grzybowski – były długoletni dyrektor kopalni „Victoria”, prezes klubów sportowych: „Piast – Nowa Ruda”, „Zagłębie” i Victoria” Wałbrzych.grzybowski

Człowiek ceniony za profesjonalizm i doświadczenie zawodowe, lubiany przez współpracowników i kolegów. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w środę 14 listopada o godz. 14.00 na cmentarzu, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wałbrzychu na Piaskowej Górze. Ryszard Grzybowski urodził się we Francji. Był absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Pracę zawodową rozpoczynał w kopalni Nowa Ruda. Był naczelnym inżynierem w kopalni „Thorez”. Stanowisko dyrektora Kopalni „Victoria” pełnił w latach 1982 -1989 r. Pracował też w Dolnośląskim Zjednoczeniu Przemysłu Węglowego w Wałbrzychu. Na emeryturę odszedł w lipcu 1990 r. W ostatnich latach długo i ciężko chorował.
(ks)
fot. Ryszard Wyszyński (Archiwum)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *