Nie wytrzymali presji (FOTO)

Niby aż, ale w perspektywie całego sezonu i rosnących apetytów, tylko brązowe medale mistrzostw Dolnego Śląska zawisły na szyjach kadetów Dekorii Świdnica. Mimo małego rozczarowania młodzi świdniczanie zagrają w ćwierćfinale Mistrzostw Polski.


Dekoria Świdnica – Gwardia Wrocław 2:3 (16, -14, 27, -27, -10)
Dekoria Świdnica – KS Milicz 0:3
Dekoria: Slatan, Radziwiłko, Jagiełło, Popławski, Dzimira, Kaniowski, Bernat,  (libero) oraz Stabrawa, Borowy, Brzozowski, Grymek

dekoria kadeci 05
Drużyna trenowana przez Piotra Godulę jak burza przeszła fazę zasadniczą rozgrywek. Wygrała komplet szesnastu spotkań. O podziale medali decydował jednak dodatkowy turniej z udziałem trzech najlepszych zespołów, w którym faworyzowana Gwardia Wrocław mogła sięgnąć po dwóch zawodników uczących się w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Mimo tego, wydawało się, że grająca przed własną publicznością zdoła udowodnić swoją wyższość raz jeszcze.
Niestety, liczni kibice przeżyli zawód. W niedzielę w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Pionierów Dekoria najpierw przegrała 2:3 z Gwardią, a następnie 0:3 z KS Milicz i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Tytuł mistrzowski wywalczyła Gwardia.
Kluczowy okazał się pierwszy mecz turnieju. Dekoria rozpoczęła fantastycznie, od wygranej w pierwszym secie 25:16. Roślejsi i lepsi technicznie wrocławianie wzięli się ostro do pracy w kolejnej partii i wygrywając 25:14 doprowadzili do remisu. Trzeci set dostarczył nieprawdopodobnych emocji. Dekoria prowadziła 23:19, ale po chwili przegrywała 23:24. Ostatecznie jednak szczęście było przy miejscowych. Niestety, kolejne dwie partie padły łupem gości, którzy bezlitośnie wykorzystywali kolejne potknięcia świdniczan.
W kolejnym meczu Gwardia pewnie pokonała Milicz i ostatni  pojedynek pomiędzy Dekorią i Miliczem decydował już tylko o srebrnych medalach. lepiej zmotywowani byli siatkarze z Milicza i to oni zwyciężyli 3:0.
W trochę smutnej z perspektywy świdniczan ceremonii medalowej wzięli udział: Mirosław Wachowiak, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, Stanisław Łopaciński, wiceprezes DZPS-u, Elżbieta Gaszyńska, członek zarządu DZPS-u oraz wicestarosta Zygmunt Worsa i kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Radosław Werner.

(ram, foto radwer)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *