Nie PO-PiS-ują się?

banerŚWIDNICA. Klaun w niedbałej pozie i hasło „My się nie PO-PiS-ujemy”. Wspólnota Samorządowa nie tylko nie zdjęła banera, lecz wymieniła go na inny.

ŚWIDNICA. Klaun w niedbałej pozie i hasło „My się nie PO-PiS-ujemy”. Wspólnota Samorządowa nie tylko nie zdjęła banera, lecz wymieniła go na inny.

banerNa oknach biura poselskiego posła PO Zbigniewa Chlebowskiego od kilku tygodni wisi baner Wspólnoty Samorządowej. Jak twierdzi Ireneusz Pałac, szef komitetu wyborczego Wspólnoty, a zarazem zastępca prezydenta podpisujący umowy na wywieszanie tego rodzaju reklam w mieście, wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Innego zdania jest Platforma Obywatelska, która wynajmuje od miasta biura i której okna zostały przez baner zasłonięte. 2 listopada Katarzyna Niewęgłowska, dyrektor biura, wystosowała pismo do prezydenta z wnioskiem spowodowanie usunięcia baneru. – Zgodnie z wytycznymi, wywieszenie reklamy powinno odbyć się w porozumieniu z najemcami. Z przykrością informuję, że nic takiego nie miało miejsca – pisze w skardze do prezydenta Niewęgłowska, która zauważa również, że reklama nie odpowiada wymogom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, bowiem zasłania znaczną powierzchnię elewacji i nie jest dostosowana do powierzchni pomiędzy otworami okiennymi. – Proszę o usunięcie reklamy z elewacji budynku – pisze dyrektorka. Pismo jak dotąd jest bez odpowiedzi. – Prezydent ma 14 dni na odpowiedź – mówi Katarzyna Niewęgłowska. – Czekamy więc do jutra. Co zrobią, jeśli prezydent nie uwzględni ich wniosku? – Nie zapłacimy czynszu, bo lokal nie odpowiada w tym momencie zawartej umowie – mówi dyrektorka.

Odpowiedź została jednak przygotowana. Otrzymaliśmy ją na naszą prośbę z Urzędu Miejskiego. Zobacz

Tymczasem w niedzielę dotychczasowy baner zastąpiono innym. Widać na nim klauna w niedbałej pozie, z nogami wyciągniętymi na styl amerykański i hasło „My się nie PO-PiS-ujemy”. Doprawdy?

(ao)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *