Nie płacisz czynszu? Trafisz na „czarną listę'”

alogokrd

alogokrdWałbrzych. Urząd Miejski w Wałbrzychu podpisał umowę o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA, która wpisze na „czarną listę” osoby zalegające z czynszem i innymi zobowiązaniami wobec Gminy.

alogokrdUrząd Miejski w Wałbrzychu podpisał umowę o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej SA, która wpisze na „czarną listę” osoby zalegające z czynszem i innymi zobowiązaniami wobec Gminy.

Na „czarną listę” automatycznie będą wpisywani dłużnicy ociągający się z opłatami przez okres co najmniej 60 dni i przy kwocie zobowiązań przekraczającej 200 złotych. Taki wpis może uniemożliwić m.in. wzięcie kredytu, zakup towarów na raty czy zakup telefonu komórkowego. Należy podkreślić, że dopiero całkowita spłata zadłużenia spowoduje wykreślenie z Krajowego Rejestrów Długów.

Na „czarną listę” można trafić z powodu zaległości dotyczących czynszu, najmu gruntu i dzierżawy, przekształcenia prawa wieczystego użytkowania w prawo własności oraz zwrotu bonifikat udzielonych z tego tytułu oraz spłaty lokali oraz zwrotu bonifikat udzielonych przy ich wykupie.

walbrzyski.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *