Nie dali się Orłowi

Trzecie zwycięstwo w swojej trzeciej grze sparingowej odnieśli piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Po pokonaniu juniorów FC Wrocław Academy i wicelidera IV ligi Sokoła Wielka Lipa, tym razem drużyna trenera Piotra Bolkowskiego ograła Orła Ząbkowice.

polonia3
Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice 1:0 (1:0)
Bramka: Tobiasz 8′
Polonia-Stal: zawodnik testowany – Truszczyński, Marszałek, Salamon, Luber, Gładysz, Borowy, Filipczak, Kukla, Tobiasz, Tarnov oraz B. Kot, Ciuba, Sudoł, Sowa, Wargin, Jaros, Morawski oraz dwóch zawodników testowanych
Mecz rozegrano w sobotę w Świdnicy. Czwarty zespół IV ligi dość wysoko zawiesił poprzeczkę, ale ostatecznie niespodzianki nie było. – W grze widać jeszcze trudny mocnych treningów. Bardzo dobre momenty przeplatały się z tymi słabszymi. Myślę jednak, że z każdym kolejnym meczem będzie coraz lepiej – mówi Mateusz Dzień vel Rakoczy, dyrektor Polonii-Stali.
W składzie biało-zielonych pojawili się kolejni testowani zawodnicy.  Była to trójka młodzieżowców – bramkarz i dwóch zawodników ofensywnych. Na razie trudno cokolwiek powiedzieć o ich przydatności do drużyny – dwóch z nich dopiero pierwszy raz pojawiło się w Świdnicy.
Warto też odnotować pojawienie się na boisku Dariusza Filipczaka. Wracający do pierwszego zespołu 42-letni zawodnik wystąpił w pierwszej połowie spotkania.
Za tydzień biało-zielonych czeka pierwszy poważniejszy sprawdzian. W sobotę, 13 lutego zmierzą się z ligowym rywalem – Lechią Dzierżoniów. Początek spotkania na boisku przy ulicy Śląskiej w Świdnicy o godzinie 13.15.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *