Brak przystanku

przystanekŚWIDNICA. Mimo walki mieszkańców i uczniów szkoły, nie udało się wymóc na władzach miasta przystanku przy ulicy Śląskiej.

ŚWIDNICA. Mimo walki mieszkańców i uczniów szkoły, nie udało się wymóc na władzach miasta przystanku przy ulicy Śląskiej.

 

przystanekKilka pism, mnóstwo telefonów, prośby mieszkańców i poparcie dyrektora oraz setek uczniów świdnickiego liceum w sprawie usytuowania przystanku autobusowego w okolicy ul. Śląskiej na nic się zdają, bo tego – jak się dowiadujemy w Urzędzie Miejskim i tak nie będzie.

 

Mieszkańcom ul. Rycerskiej, Polnej Drogi, Sprzymierzeńców i innych pobliskich ulic oraz osobom dojeżdżającym na cmentarz przy al. Brzozowej od dawna zależy, żeby utworzyć w pobliżu ul. Śląskiej choćby przystanek na żądanie, bo odległość od innych przystanków jest dość spora i niektórym dotarcie na groby bliskich sprawia trudność.

 

Domy obok I LO zamieszkiwane są w większości przez osoby starsze, im najtrudniej jest przemieszczać się z miejsca na miejsce, a są na to skazane, ponieważ w pobliżu nie ma nawet żadnych sklepów spożywczych – argumentuje wnioskująca o utworzenie przystanku w imieniu sąsiadów Celina Opoka.

 

Pismo poparł dr I LO Robert Kaśków, bo uczniowie liceum również skazani są na piesze wędrówki. Urząd Miasta robi, co może, żeby dogodzić mieszkańcom.

 

W uwagi pasażerów wsłuchujemy się nie tylko reagując na konkretne zgłoszenia, ale też sami przeprowadzamy badania i ankiety – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM. Inna lokalizacja nie jest możliwa do zrealizowania ze względów bezpieczeństwa. Wąskie chodniki, skarpa, bliska odległość od rond, dojazdy do posesji, most i przejścia dla pieszych sprawiają, że zatok przystankowych, które spełniałyby wymogi bezpieczeństwa i przepisy prawa nie da się tam niestety wydzielić tłumaczy Stefan Augustyn.

 

Odległość od przystanku przy OSiR do przystanków na placu Grunwaldzki jest duża, w związku z tym zdecydowano o usytuowaniu dwóch dodatkowych przystanków przy al. Niepodległości u zbiegu ul. Stanisława Wyspiańskiego i Sprzymierzeńców – dotyczy to linii nr 50 i 52.

Funkcjonują one od od 15 marca br., tak więc pasażerowie komunikacji miejskiej mają dogodniejszy dojazd – mówi rzecznik prasowy UM.

Marlena Mech

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *