Nie bądź rura i nie pękaj

woda1

woda1Wodociągi ostrzegają przed zimowym Armagedonem. Jeżeli temperatura ponownie spadnie grubo poniżej zera, rury w starych budynkach mogą zacząć zamarzać. Warto je zabezpieczyć.
Wodociągi ostrzegają przed zimowym Armagedonem. Jeżeli temperatura ponownie spadnie grubo poniżej zera, rury w starych budynkach mogą zacząć zamarzać. Warto je zabezpieczyć.
woda1

W Wałbrzyskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji na długo zapamiętają tegoroczny luty. Po ciepłym grudniu i styczniu, wydawało się, że zima jest już w odwrocie. Tym czasem jej atak był niesamowicie mocny.

– Były problemy w sieci magistralnej, czyli w tych rurach, które idą pod ulicami czy chodnikami. Tam zanotowaliśmy ponad 200 awarii. O wiele gorzej było jednak w przyłączach domowych. Tam tych awarii było 500. Ta ilość przerosła nas wszystkich – tłumaczy Tomasz Pluta z WPWiK.

Najgorzej było w starej substancji miasta, na takich dzielnicach jak Stary Zdrój, Podgórze, Sobięcin czy Biały Kamień. Ekipy Miejskiego Zarządu Budynków (oraz wiele firm zewnętrznych) pracowały w sobotę i niedziele. Ilość zgłoszeń liczona była w tysiące, wiele bloków po kilka, a nawet kilkanaście dni nie miało wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *