„NasTrójka” pełna pasji i atrakcji

 

Będzie się działo! III Liceum Ogólnokształcące zaprasza na dwudniowe wydarzenie „NasTrójka 2015”. W programie m.in. warsztaty i konkursy, występy artystyczne, zawody sportowe, pokazy parkour i freerun, arboryzm, wymiana książek i kawiarenka.

 

Będzie się działo! III Liceum Ogólnokształcące zaprasza na dwudniowe wydarzenie „NasTrójka 2015”. W programie m.in. warsztaty i konkursy, występy artystyczne, zawody sportowe, pokazy parkour i freerun, arboryzm, wymiana książek i kawiarenka.

Warsztaty i konkursy

„NasTrójka” organizowana jest po raz drugi, ale w tym roku została połączona z I Powiatowym Przeglądem Talentów Młodzieży dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. – Z inicjatywą wyszła tu SATelita, czyli powstałe w zeszłym roku Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Trójki. To wspaniali ludzie, którzy wspierają szkołę w jej działalności edukacyjnej, pozyskują dodatkowe fundusze, zabiegają o różnorodne zajęcia pozalekcyjne dla zainteresowanych – tłumaczy Krzysztof Frączek, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Warsztaty i konkursy rozpoczną się na terenie szkoły w piątek, 12 czerwca o godzinie 10.00, a wyniki pracy i wręczenie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców poznamy dzień później. Szczegóły konkursu załączone są w regulaminach dostępnych na stronie III LO.

Pomysł „NasTrójki” narodził się podczas Biesiady Wigilijnej. – Absolwenci wyraźnie zainteresowani byli możliwością częstszych spotkań w Trójce, powiedzmy – w mniej podniosłej, ale równie serdecznej atmosferze. Stąd odpowiedź – wyjaśnia dyrektor III LO. – „NasTrójka” to zdarzenie podsumowujące artystyczny rok w III LO oraz spotkanie optymistycznie nastrajające przed wakacjami. A może po prostu przychodzimy wtedy na Kościelną 32, bo „łączy Nas Trójka”. To okazja do przeżywania w szkole nietypowego święta, pokazania tego, czego na co dzień nie widać, a z czego szkoła słynie: twórczej, życzliwej atmosfery, w której rozwijać się mogą uczniowie obdarzeni przeróżnymi talentami.

Plener edukacyjny

Plener, czyli piknik „NasTrójka” odbędzie się w sobotę 13 czerwca między godziną 10.00 a 14.00 na terenie III LO. – Plener Edukacyjny to przede wszystkim miejsce, w którym młodzi ludzie mogą pochwalić się swoimi dokonaniami, pokazać, jaki drzemie w nich potencjał. Ale to miejsce i czas, w którym spotkać można swoich kolegów z dawnej ławy szkolnej, pracujących i emerytowanych nauczycieli. Powspominać i zobaczyć, jak wyglądają szkolne „ławy”, przekonać się, że czas nie jest nieubłagany… że przemijanie można oswoić, a sztafeta pokoleń ma wspaniały sens – mówi dyrektor. No i oczywiście czegoś się nauczyć, bo jak dodaje dyrektor nazwa zobowiązuje. Będzie zatem trochę o sporcie i chirurgii drzew (arboryzm), będą także pokazy artystyczne i promowanie idei wolontariatu. Atrakcji dla małych i dużych będzie wiele. Nie zabraknie także i czegoś „dla podniebienia”…Wstęp wolny.

Jest miejsce przy ul. Kościelnej 32 ze swoją długoletnią, czasem zawiłą i pełną zwrotów akcji biografią. Zawsze jednak była tu szkoła z charakterem, w której uczyli się i pracowali pełni pasji życia ludzie – czyli My. Myślę, że trzeba to podkreślić, organizując dla NasTrójkę – na wydarzenie zaprasza Krzysztof Frączek, dyrektor III LO w Świdnicy.

Więcej informacji

https://www.facebook.com/events/1590397271242240/

https://www.facebook.com/events/358796370977002/

http://www.lo3.net.pl/start.php/?p=4429

 

 

(BFG)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *