Nasi w sejmiku

Znamy już wyniki naboru do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wśród 30 osób, które otrzymały powołanie w nowej kadencji jest trzech reprezentantów powiatu świdnickiego.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego realizowany w ramach projektu Fundacja „Merkury”, dofinansowany jest ze środków budżetu Dolny Śląsk. Cztery razy do roku spotyka się w sali plenarnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, aby debatować nad najważniejszymi problemami społeczności naszego województwa. W tym roku zgłosiło się blisko 100 osób.  Miejsc było jedynie 30. – Każdy z Was jest naprawdę utalentowanym, mądrym człowiekiem. Często z doświadczeniem już w tak młodym wieku. Jesteśmy dumni, że możemy wciągnąć w nasze grono takie osoby – piszą na swoich stronach członkowie Fundacji Merkury. Wśród nich są reprezentanci powiatu świdnickiego: Marcin Adamcewicz, Łukasz Cisoń oraz Mateusz Nuzbański.

W ramach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego funkcjonuje 6 komisji stałych, zajmujących się określonymi obszarami problemowymi. W ciągu roku w sumie realizowanych jest co najmniej 18 spotkań komisji, podczas których opracowywane są projekty realizowane później przez sejmik. Organizujemy także co najmniej cztery sesje internetowe rocznie, w których uczestniczą wszyscy radni. Odbywają się one w formie wideokonferencji. Podczas warsztatów o samorządności uczą innych, czym zajmuje się samorząd gminny, powiatowy oraz wojewódzki. Pokazują uczniom jak działać w stowarzyszeniach, fundacjach, czy radach młodzieżowych. W trakcie warsztatów o ekologii i problemach ludzi młodych uczą natomiast, jakie działania podejmować, aby ograniczać występowanie smogu i skutecznie dbać o środowisko naturalne. Zbierają także informacje o problemach ludzi młodych w powiatach Dolnego Śląska. Ponadto organizują doroczny Kongres Młodzieżowych Rad i Sejmików, podczas którego rozwijają kompetencje rad naszego województwa i  promują wspólne działania na rzecz ludzi młodych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *