Naprawią zepsute zabawki

Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy kolejny rok rozpoczyna akcję związaną z naprawą zepsutych zabawek. Koło Robotyki uruchamia właśnie drugą edycję bezpłatnego pogotowia zabawkowego! Podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury postarają się naprawić każdy rodzaj zabawki, która posiada w sobie jakąkolwiek część elektroniczną.

MDK zabawki

Razem z uczestnikami zajęć próbujemy naprawić otrzymane uszkodzone zabawki. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że uda nam się ponownie uruchomić wszystkie. Wiemy jak wielkim rozczarowaniem może być dla dziecka niedziałająca ulubiona maskotce itp. dlatego też zrobimy, co w naszej mocy, by „przywrócić je do życia – wyjaśnia Zbigniew Brożbar, nauczyciel Koła Robotyki, które cieszy się sporą popularnością uczestników w MDK Świdnica od ponad dwóch lat.

W trakcie trwania pierwszej edycji pogotowia zabawkowego do naprawy wpłynęło ponad 40 zabawek. Były to m.in. maskotki edukacyjne, mini laptopy, zabawkowe keyboardy, samochody rc, helikoptery rc itp. – Udało Nam się naprawić około 38 z nich. Wszystkie naprawione zabawki wróciły oczywiście do swoich właścicieli. Wynik ten jest najlepszą rekomendacją aby Nam zaufać i powierzyć zabawkę w celu jej naprawy. Uśmiech dziecka na widok działającej ulubionej zabawki lub radość dorosłego z naprawy gadżetu sprawia Nam ogromną radość – dodaje nauczyciel.

W trakcie prób naprawy zabawek młodzież z Koła Robotyki uczy się i poznaje przy okazji różne elementy, układy elektroniczne i mechanizmy. Jest to doskonały sposób na wykorzystanie w praktyce wiedzy i umiejętności zdobytych podczas zajęć.

Koło Robotyki spotyka się w MDK przy ulicy Nauczycielskiej 2 w poniedziałki i piątki w godz. 16.00 – 18.20 oraz wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 19.10.

***

Jednocześnie uczestnicy proszą także o dostarczenie do MDK tych zabawek, które utknęły gdzieś na strychu lub spodzie pudełka z napisem „na śmieci”.

Przyjmujemy wszystkie niepotrzebne zabawki z elektroniką przeznaczone na części m.in. zabawki edukacyjne, zdalnie sterowane, ruchome, grające, kierownice/pady/joysticki od PC i itd. Zamiast je wyrzucać, przynieście je do nas, a My wykorzystamy poszczególne podzespoły do naprawy innych zabawek lub tworzenia własnych konstrukcji podczas zajęć– zachęca Zbigniew Brożbar.

Dodatkowo zbieramy niedziałające baterie z laptopów. Są one idealnym źródłem zasilania dla konstrukcji budowanych na Naszych zajęciach. Zamiast oddawać je do utylizacji lub co gorsza wyrzucać bezpośrednio do śmieci przynieść je do Nas. Działające ogniwa będą przez Nas ponownie wykorzystane a pozostałe zostaną oddane do utylizacji w specjalnych punktach zbiórki odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *