Napadli na wracającą z pracy kobietę

policjazatrzymanie

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. Sprawcy postanowili na ulicy okraść 46-letnią kobietę. Napastnicy doprowadzili pokrzywdzoną do stanu bezbronności, używając siły fizycznej oraz gazu łzawiącego. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani. Przypomnijmy, że za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozić im może kara od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

policjazatrzymanie

Do zdarzenia doszło 26 maja br. późnym wieczorem na terenie Świebodzic. Sprawcy wcześniej przez kilka dni obserwowali ekspedientkę jednego z punktów handlowych. Ustalili, o której godzinie zamyka ona sklep i którędy wraca do domu. Wówczas, z nadzieją wejścia w posiadanie dziennego utargu, zaatakowali pokrzywdzoną na ulicy, przewracając ją, bijąc rękoma oraz pryskając gazem łzawiącym. Kobieta nie wypuściła jednak z ręki trzymanej torebki, a napastników spłoszył przejeżdżający obok samochód.

W wyniku wytężonej pracy operacyjnej świebodziccy funkcjonariusze zatrzymali następnie obu podejrzanych. Są to mężczyźni w wieku 19 i 22 lat.

Usłyszeli już zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Grozić im może kara od 3 do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *