Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni

Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego 2017/2018 wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Do prymusów i osobowości szkół, a także najzdolniejszych uczniów i sportowców trafiło 187 stypendiów naukowych i 44 za sukcesy sportowe na łączną kwotę 42,7 tys. zł. Po raz drugi w historii gminnych stypendystów tytułem PRYMUS GMINY, zostało nagrodzonych 2 uczniów. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymały: Nicole Ochocka z SP Pszenno i Marta Luterek z SP Witoszów Dolny.

Uroczystość wręczenia stypendiów z udziałem władz gminy Świdnica odbyła się na świetlicy w Grodziszczu. Wręczenie stypendiów jest jednym z najradośniejszych dni w codziennej pracy. Wasze wyniki w nauce i osiągniecia sportowe są powodem do dumy. Słowa podziękowania kieruję do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców oraz waszych rodziców. Z żalem przychodzi mi żegnać tak uzdolnioną młodzież, opuszczającą klasy gimnazjalne. Po całorocznym trudzie i pogłębianiu wiedzy przychodzi czas na zasłużony wypoczynek. Życzę Wam abyście bezpiecznie wypoczywali i szczęśliwie wrócili z wakacji – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Największą ilość stypendiów za wyniki w nauce  – 76 – przyznano w Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym, a najwięcej stypendiów za osiągnięcia w sporcie zdobyli uczniowie SP Lutomia Dolna – 20. Łączna wartość przyznanych stypendiów wyniosła 42 750 zł, w tym 28 050 zł za wyniki w nauce, 6600 zł za osiągnięcia sportowe oraz 8100 zł dla prymusów i osobowości szkoły.

Lp. Nazwa placówki Prymus szkoły Średnia
ocen
Ilość stypendiów naukowych Ilość stypendiów
sportowych
Osobowość szkoły
1 SP w Bystrzycy Górnej Markowski Jakub 5,64 12 3 Matusiak Nicola
2 Szkoła Podstawowa
w Grodziszczu
Waligóra Julia 5,64 6 1 Ślęzak Angelika
3 Szkoła Podstawowa
w Lutomi Dolnej
Bałos Weronika (SP)

Natanek  Anna (GIM)

5,54

5,53

30 20 Kozieł Karolina (SP)

Półtorak Kinga (GIM)

4 Szkoła Podstawowa
w Mokrzeszowie
Węgłowska Anna 5,8 15 3 Hodel Olgierd
5 Szkoła Podstawowa

w Pszennie

Grześlowska Alicja (SP)

Ochocka Nicole (GIM)

5,33

6,00

48 1 Stolpiński Miłosz (SP)

Kozioł Anna (GIM)

6 Szkoła Podstawowa
w Witoszowie Dolnym
Zając Martyna (SP)

Luterek Marta (GIM)

5,73

6,00

76 16 Piekielny Bartosz (SP)

Borkowska Sylwia (GIM)

RAZEM     187 44
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *