Najzdolniejsi otrzymali stypendia – zdjęcia

W drugim dniu wręczania nagród kolejnych 118 uczniów otrzymało z rąk wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek dyplomy i wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021. Ta wyjątkowa uroczystość miała miejsce na hali sportowej w Witoszowie Dolnym, z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym i uczniów Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

 Ta wyjątkowa uroczystość to dla nas wszystkich bardzo piękna chwila i powód do dumy. W tym trudy czasie pandemii umieliście sprostować trudnym wymaganiom, jakie niosło ze sobą zdalne nauczanie, pracowaliście systematycznie, uczciwie i rzetelnie, czego efektem są wasze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Serdecznie Wam gratuluję i jestem z Was dumna – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek.

Szkoła Podstawowa w Witoszowie Dolnym od kilku lat jest w ścisłej czołówce gminnych placówek oświatowych z największą liczbą uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce. Jednakże w przeliczeniu % przyznanych stypendiów do ogółem uprawnionych uczniów, to Szkoła w Mokrzeszowie jest w tym roku na pierwszym miejscu, zdobywając o 1 punkt procentowy więcej (37%), niż ich sąsiedzi z Witoszowa (+36%).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *