Najpiękniejszy pies świata ze Szczawna

west

westDilson, bo tak się wabi nasz bohater, był niedawno bohaterem World Dog Show 2012 – Światowej Wystawy Psów Rasowych. W Salzburgu gdzie prezentowały się psie piękności Dilson, który jest rasy west highland white terrier.

 

Dilson, bo tak się wabi nasz bohater, był niedawno bohaterem World Dog Show 2012 – Światowej Wystawy Psów Rasowych. W Salzburgu gdzie prezentowały się psie piękności Dilson, który jest rasy west highland white terrier.west

– Jesteśmy bardzo dumni ze zwycięstwa naszego Dilsonka, który do swoich osiągnięć dołożył to najważniejsze – prestiżowy tytuł Zwycięzca Świata! Jest obecnie jedynym przedstawicielem rasy WHWT z tym tytułem z polskiej hodowli i w polskich rękach – mówi jego pani Magda Widzyk ze Szczawna-Zdroju.

Dilson, tak piesek nazywany jest w domu, urodził się w hodowli pani Magdy, ale jego ojcem jest terrier z Francji. Najpiękniejszy pies świata w swojej grupie ma 2,5 roku. – Wystawiliśmy go, bo ładnie się zapowiadał – tłumaczy Magda Widzyk.

Piesek zawsze jest wesoły. Nie ma złych dni. – Umie współpracować z człowiekiem. Zawsze chce iść tam gdzie ja, nie odstępuje mnie na krok. Wybrał sobie mnie na przewodnika – opowiada szczęśliwa właścicielka złotego Dilsona. W domu Magdy Widzyk, która prowadzi hodowlę psów w Szczawnie-Zdroju, jest kilka innych czworonogów. Każdy z nich wybrał sobie innego członka rodziny.

Dilson ma najlepsze cechy swojej rasy, które pozwoliły mu zdobyć tytuł. – To pies bardzo krótki, jest kompaktowy, czyli ma zwartą sylwetkę. Ma długą szyję i dobrze noszony do góry ogon. Cały jest biały, ma szorstką sierść. Wszystkie jego cechy są naturalne. Dilson ma wydajny ruch, co znaczy, że bardzo ładnie chodzi, daleko wyciąga przednią łapę, ma długi krok – objaśnia Magda Widzyk. Po prostu jest piękny. Najpiękniejszy na świecie!

Fot. użyczone (www.lady-world.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *