Nabór na rezydencje artystyczne

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro i OPEN A.i.R Artist in Residence Program zapraszają do udziału w naborze na dwumiesięczną rezydencję artystyczną w Pilźnie. Swoje zgłoszenia mogą nadsyłać graficy i twórcy działający w obszarze sztuk wizualnych.

Grafika_Open_Call_Koszyce Grafika_Open_Call_Pilzno

Kogo zapraszamy?

W naborze mogą wziąć udział wszyscy artyści mieszkający i tworzący na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska, w swojej pracy zajmujący się szeroko pojętymi sztukami wizualnymi, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania graficznego. Poszukujemy osób, które mają doświadczenie w tworzeniu w otwartych pracowniach i fab labach. Preferowane zagadnienia (do zrealizowania w trakcie rezydencji) to: DIY, recykling/upcykling, rzemiosło, gaming, wizualizacja danych (data visualisation) oraz innowacyjne podejście do tworzenia grafik. Duże znaczenie ma też społeczny, partycypacyjny wymiar proponowanych działań, które w założeniu mają dążyć do zaangażowania w nie lokalnej społeczności.

Co oferujemy?

– pokrycie kosztów transportu z miejsca zamieszkania do miejsca rezydencji i z miejsca rezydencji do miejsca zamieszkania,

– honorarium (1000 euro brutto),

– zakwaterowanie,

– przestrzeń do pracy,

– pokrycie kosztów materiałów niezbędnych do pracy artystycznej (do 500 euro),

– pomoc produkcyjną, merytoryczną i promocyjną.

Wybrany artysta będzie miał okazję pracować w przestrzeni DEPO2015 – obiektu powstałego podczas Europejskiej Stolicy Kultury Pilzno 2015. Serce DEPO2015 to Centrum Kreatywnej Przedsiębiorczości, którego celem jest tworzenie połączeń między kulturą, biznesem i branżą kreatywną. To miejsce, gdzie współegzystują, wspólnie pracując i tworząc, dopiero początkujące inicjatywy, jak i projekty aktywne już od dłuższego czasu.

Jak należy aplikować?

Aplikacje, składające się z CV (z zaznaczeniem przeprowadzonych wystaw i prezentacji artystycznych), portfolio z prezentacją głównych realizacji (maksymalnie 5 różnych przedsięwzięć), opisem projektu realizowanego w Pilznie oraz listem motywacyjnym (wszystko w językach polskim i angielskim), należy przysłać najpóźniej do 7 lutego 2016 roku na adres krzysztof.bielaszka@wroclaw2016.pl, wpisując „DEPO2015” w temacie wiadomości. Selekcję zgłoszeń przeprowadzą dwa skład jury – polskie i czeskie. Wyniki naboru zostaną ogłoszone 29 lutego 2016 roku.

W liście motywacyjnym prosimy przedstawić zagadnienia i działania podejmowane w swojej najnowszej pracy artystycznej oraz plany na rezydencję artystyczną w Pilznie. Uwaga: zgłaszający powinien posługiwać się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

W trakcie rezydencji razem z artystą przygotowane zostaną co najmniej dwa wydarzenia otwarte dla publiczności: warsztaty lub spotkanie autorskie (do ustalenia razem z wybranym rezydentem) oraz finałowa prezentacja efektów rezydencji.

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji:

Program Rezydencji Artystycznych A-i-R Wro: www.wroclaw2016.pl/rezydencje, www.facebook.com/airwro

DEPO2015: www.depo2015.cz / OPEN A.i.R.: www.facebook.com/openairplzen

Kontakt:

Krzysztof Bielaszka, A-i-R Wro: krzysztof.bielaszka@wroclaw2016.pl

Tereza Svášková, OPEN A.i.R Pilzno: svaskova@plzen2015.cz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *