Na Zawiszowie rządził basket! (FOTO)

Dopisała pogoda, uczestnicy i widzowie. Za nami piąta edycja Domino Streetball Cup. Jak co roku było aktywnie i pozytywnie!

streetball (32)

Boiska do przy hali na osiedlu Zawiszów zaroiły się nie tylko fanami basketu, ale też całymi rodzinami, dla których organizatorzy ze stowarzyszenia Basket Świdnica przygotowali mnóstwo atrakcji. Dla dzieci będą dmuchańce i trampoliny oraz wata cukrowa i popcorn. Nieco starszych interesowały pokazy crossfit, zumby, straży pożarnej, policji czy zespołu futbolu amerykańskiego Wild Boars Świdnica. Głodni i spragnieni mogli się posilić przy grillu. Nikt nie miał prawa się nudzić, a najważniejszych emocji dostarczyli zawodnicy, którzy stanęli w szranki turnieju. – Wystartowały 24 zespoły. Były z nami ekipy z Trzebnicy, Wrocławia, Kalisza, Lubina, Świdnicy, Świebodzic czy Żarowa – wylicza Andrzej Słobodzian, jeden z głównych organizatorów imprezy.
Ostatecznie, już po raz trzeci z rzędu (!) najlepszy okazał się Coco Jambo z Wrocławia, który w finale ograł U Umlaut z Trzebnicy. Trzecie miejsce wywalczyła Sobótka, która po niezwykle zaciętym meczu zakończonym dogrywką pokonał tworzony przez zawodników z Kalisza, Lubina i Świdnica zespół Bad Boys. Najlepszy zespół wyjechał ze Świdnicy z tysiącem złotych. Druga ekipa zgarnęła 400 złotych, a trzecia zarobiła symboliczną „stówkę”.

Wydarzeniu patronowała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i radna Rady Miejskiej w Świdnicy Magdalena Rumiancew-Wróblewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *