Na Zawiszowie powstanie żłobek

Ponad 1,8 miliona złotych otrzyma Świdnica na budowę żłobka na osiedlu Zawiszów w ramach programu programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat

Wizualizacja żłobka (1)
fot. (UM Świdnica)

Na pierwszy moduł dotyczący tworzenia oraz utrzymania nowych miejsc opieki nad najmłodszymi ministerstwo przeznaczyło 60 milionów złotych. Do dofinansowania zakwalifikowało się 111 ofert, spośród których tylko pięć gminy otrzyma wsparcie wyższe od Świdnicy. Dotacja dla naszego miasta jest najwyższa na Dolnym Śląsku. – Najważniejsze są dla mnie wszystkie działania, które pomagają świdnickim rodzinom, zachęcające młodych ludzi do tego, żeby chcieli właśnie tutaj w Świdnicy mieszkać i pracować – podkreślała na spotkaniach z mieszkańcami prezydent, Beata Moskal-Słanewska – Jednym z tych działań jest właśnie budowa żłobka na Zawiszowie. Jedna funkcjonująca taka placówka w mieście to niestety za mało. Stworzenie dodatkowych 100 miejsc dla najmłodszych świdniczan pozwoli młodym mamom szybciej wrócić do pracy. A otrzymana dotacja z pewnością będzie dla miasta dużym wsparciem w realizacji tego zadania – dodaje prezydent.

Miasto posiada dokumentację projektowo-kosztorysową budowy żłobka opracowaną przez Biuro Projektowe Piotr Nogowski Architekci z Gdańska. Zakres dokumentacji obejmuje: projekt budynku żłobka wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem. Szacunkowy koszt zadania to 5 milionów złotych, w tym roboty budowlane, dokumentacja i nadzory – 4 miliony 600 tysięcy złotych i wyposażenie – 410 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2016 roku. W ramach programu „Maluch 2016” w module 2 Świdnica otrzymała również wnioskowaną kwotę 35 700 złotych na funkcjonowanie istniejącej już placówki, czyli Miejskiego Żłobka nr 1 w Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *