Na własny użytek?

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, z której można uzyskać blisko 90 porcji handlowych narkotyku. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności dot. zwalczania przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Świebodzic podejrzanego o posiadanie środków odurzających.
W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w kurtce, należącej do 29 -latka, 11 woreczków foliowych. 9 z nich z zawartością białego proszku, który oddano badaniom na testerze narkotykowym. Okazało się iż, zabezpieczona substancja to amfetamina. 2 z nich były już puste.
Mężczyzna posiadał blisko 90 porcji tego narkotyku.
Został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania powiedział policjantom, że narkotyk miał na własny użytek.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty w sprawie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *