Na przełaj po złoto

lekka111

lekka111Biegacze GLKS-u Świdnica zdominowali dolnośląski finał Licealiady. W sobotę na zawodach w Oleśnicy podopieczni Katarzyny Kality i Ryszarda Mydłowskiego zwyciężali w rywalizacji mężczyzn i kobiet!

Biegacze GLKS-u Świdnica zdominowali dolnośląski finał Licealiady. W sobotę na zawodach w Oleśnicy podopieczni Katarzyny Kality i Ryszarda Mydłowskiego zwyciężali w rywalizacji mężczyzn i kobiet! lekka111

Biegi na dystansie 2000 metrów wytyczono na malowniczej, trawiastej trasie nieopodal oleśnickiego zamku. Najpierw pobiegły panie. Świetnie spisała się Paulina Szakiel, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nie dała szans pięćdziesięciu rywalkom i jako pierwsza minęła linię mety. W ślady Pauliny poszedł jej klubowy kolega i faworyt biegu chłopców na tym samym dystansie – Wojciech Grześków. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy wygrał po pasjonującej walce z Jakubem Janiszewskim z Górnika Wałbrzych. Wszystko rozstrzygnęło się na finiszu – świdniczanin zachował więcej sił i na ostatnich metrach zdystansował rywala.

Zwycięski dublet dobrze rokuje na zbliżającą się pierwszą, najważniejszą część sezonu lekkoatletycznego, której finał w Białej Podlaskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów – podkreśla trener Ryszard Mydłowski.
(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *